GoldShell CK5 12Th CKB (Nervos) Miner
- model CK5 Goldshell wykonuje wydobycie z algorytmem Eaglesong z maksymalnym hashratem na poziomie 12Th/s para zużyciem energii 2400W.
Goldshell CK5 mining the Eaglesong algorithm has a maximum hashrate of 12Th/s at a power consumption of 2400W. Weighing around 8.5kg, Goldshell CK5 gives an energy efficiency of 200j/Th. Built with two high-speed fans for instant heat dissipation, Goldshell CK5 generates an increased noise level of 80db. Launched in March 2021, Goldshell CK5 is a well-known CKB miner with an efficient air-cooling system. Since CK5 is noisy, it is advisable to place the ASIC in a well-ventilated area to exhaust the excess heat and ensure comfortable mining. The recommended temperature for Goldshell CK5 is 5 – 35 °C.
| Producent | Goldshell |
|---|---|
| Model | CK5 |
| Znany również jako | CKB Miner |
| Data premiery | March 2021 |
| Wymiary | 264 x 200 x 290mm |
| Waga | 8500g |
| Poziom dźwięku | 80db |
| Wentylator(y) | 2 |
| Moc | 2400W |
| Napięcie | 220V |
Nie ma jeszcze żadnych opinii.
Bądź pierwszym, który oceni ten produkt!
Wysyłka i dostawa
Koszt wysyłki: Bezpłatna na terenie całej Polski.
Czas realizacji: 1–2 dni robocze po potwierdzeniu płatności.
Czas dostawy: 4–7 dni roboczych od wysyłki.
Przewoźnicy: DHL, UPS, FedEx, ARAMEX, TNT.
Śledzenie: Numer śledzenia wysyłany e-mailem po potwierdzeniu wysyłki.
Zwroty
Termin: 14 dni od daty otrzymania.
Koszt zwrotu: Bezpłatny.
Zwrot pieniędzy: W ciągu 1–14 dni od otrzymania zwróconego produktu.
Zobacz pełną politykę →