Goldshell KD Max KDA Miner 40.2 Th/s
- El KD MAX jest produkowany przez Goldshell i wykonuje wydobycie z algorytmem Kadena que ejecuta maksymalny hashrate 40.2Th/s para zużyciem energii sólo 3350W.
Goldshell KD Max mining the Kadena algorithm has a maximum hashrate of 40.2Th/s at a power consumption of only 3350W. Equipped with four high-speed fans for heat dissipation, KD Max gives an efficiency of 83.33 j/Th. The recommended temperature for KD Max is 5 – 35 °C. Perfectly engineered for the Kadena algorithm, Goldshell KD Max is an advanced Kadena miner, striving to meet the evolving needs of modern Kadena miners. Lightweight, higher hashrate, efficient air-cooling system and industry-standard design are some of the prime features of Goldshell KD Max that Kadena miners don’t want to miss.
| Producent | Goldshell |
|---|---|
| Model | KD Max |
| Wymiary | 200 x 264 x 290mm |
| Waga | 10.6 kg |
| Poziom dźwięku | 80db |
| Wentylator(y) | 4 |
| Moc | 3350W |
| Interfejs | Ethernet |
| Temperatura | 5 – 35 °C |
| Wilgotność | 5 – 95 % |
Nie ma jeszcze żadnych opinii.
Bądź pierwszym, który oceni ten produkt!
Wysyłka i dostawa
Koszt wysyłki: Bezpłatna na terenie całej Polski.
Czas realizacji: 1–2 dni robocze po potwierdzeniu płatności.
Czas dostawy: 4–7 dni roboczych od wysyłki.
Przewoźnicy: DHL, UPS, FedEx, ARAMEX, TNT.
Śledzenie: Numer śledzenia wysyłany e-mailem po potwierdzeniu wysyłki.
Zwroty
Termin: 14 dni od daty otrzymania.
Koszt zwrotu: Bezpłatny.
Zwrot pieniędzy: W ciągu 1–14 dni od otrzymania zwróconego produktu.
Zobacz pełną politykę →