VolcMiner D1 Dogecoin Miner
VolcMiner D1 mining the Scrypt algorithm has a maximum hashrate of 16Gh/s at a power consumption of 3725W. Weighing around 20.8 kgs, VolcMiner D1 generates an increased noise level of 75db. Its bulky size and increased noise level demand an aerated location for comfortable mining and optimal performance. Launched in November 2024, VolcMiner D1 is optimized for the Scrypt algorithm that delivers optimal performance. Equipped with four high-speed fans, VolcMiner D1 dissipates the heat generated quickly while enhancing the longevity of the machine. The recommended temperature for VolcMiner D1 is -20 – 45 °C and humidity is 10 – 90 %.
| Producent | VolcMiner |
|---|---|
| Model | D1 |
| Wymiary bez opakowania | 335 X 220 X 325 mm |
| Wymiary z opakowaniem | 475 X 360 X 455mm |
| Waga netto | 17500g |
| Poziom dźwięku | 75db |
| Wentylator(y) | 4 |
| Moc | 3725W |
| Napięcie wejściowe | 200-300v |
| Interfejs | Ethernet |
Nie ma jeszcze żadnych opinii.
Bądź pierwszym, który oceni ten produkt!
Wysyłka i dostawa
Koszt wysyłki: Bezpłatna na terenie całej Polski.
Czas realizacji: 1–2 dni robocze po potwierdzeniu płatności.
Czas dostawy: 4–7 dni roboczych od wysyłki.
Przewoźnicy: DHL, UPS, FedEx, ARAMEX, TNT.
Śledzenie: Numer śledzenia wysyłany e-mailem po potwierdzeniu wysyłki.
Zwroty
Termin: 14 dni od daty otrzymania.
Koszt zwrotu: Bezpłatny.
Zwrot pieniędzy: W ciągu 1–14 dni od otrzymania zwróconego produktu.
Zobacz pełną politykę →