Goldshell KD LITE KDA Miner 16.2 Th/s
- El KD LITE jest produkowany przez Goldshell i wykonuje wydobycie z algorytmem Kadena que corre maksymalny hashrate 16.2Th/s para zużyciem energii sólo 1330W.
Goldshell KD Lite mining the Kadena algorithm has a maximum hashrate of 16.2Th/s at a power consumption of only 1330W. Equipped with two high-speed fans, KD Lite dissipates heat, preventing machine overheating and efficient cooling. Weighing 8.5kg, KD Lite gives an efficiency of 82.1 j/Th. Perfectly engineered for the Kadena mining algorithm, Goldshell KD Lite was launched in June 2022. Its lightweight, compact size and reduced noise level make it comfortable for miners to mine Kadena on the go. The recommended temperature for Goldshell KD Lite is 5 – 35 °C and humidity is 5 – 65 %.
| Producent | Goldshell |
|---|---|
| Model | KD Lite |
| Wymiary | 264 x 200 x 290mm |
| Waga | 8500g |
| Poziom dźwięku | 55db |
| Wentylator(y) | 2 |
| Moc | 1330W |
| Interfejs | Ethernet |
| Temperatura | 5 – 35 °C |
| Wilgotność | 5 – 65 % |
Nie ma jeszcze żadnych opinii.
Bądź pierwszym, który oceni ten produkt!
Wysyłka i dostawa
Koszt wysyłki: Bezpłatna na terenie całej Polski.
Czas realizacji: 1–2 dni robocze po potwierdzeniu płatności.
Czas dostawy: 4–7 dni roboczych od wysyłki.
Przewoźnicy: DHL, UPS, FedEx, ARAMEX, TNT.
Śledzenie: Numer śledzenia wysyłany e-mailem po potwierdzeniu wysyłki.
Zwroty
Termin: 14 dni od daty otrzymania.
Koszt zwrotu: Bezpłatny.
Zwrot pieniędzy: W ciągu 1–14 dni od otrzymania zwróconego produktu.
Zobacz pełną politykę →